O nas

Pomysł powstania grupy rekonstrukcji historycznej powstał na początku roku 2008. Ostatecznie decyzja o jej utworzeniu zapadła na początku lipca tego samego roku.

Początkowo nasza Grupa przyjęła nazwę "Wartheland", jednak po pewnym czasie doszliśmy do wniosku, że należy ją zmienić, gdyż zakres naszej działalności się rozszerzył, a ta nazwa będzie nas hamować. I tak istniejemy pod nazwą Stowarzyszenie Poznańska Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Warta". Nasza grupa przyjęła nazwę głównej rzeki Wielkopolski gdyż jej założeniem jest zrzeszanie fascynatów historii (chcących w żywy sposób przekazywać ja innym) z tych właśnie terenów.

Grupa jako cel obrała sobie odtwarzanie umundurowania i ekwipunku żołnierzy różnych formacji z okresu II Wojny Światowej. Rekonstruujemy sylwetki żołnierzy: Wojska Polskiego 1943-45, Armii Czerwonej 1943-45, oraz Wehrmachtu 1939-45.

4 października 2010 roku, nasza grupa została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym jako stowarzyszenie z osobowością prawną, pod numerem KRS 000367195.

Zapraszam do zapoznania się z naszym Statutem

Poznańska Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Warta" nie identyfikuje się z żadną skrajną ideologią. Nasza działalność ma na celu w niecodzienny sposób propagować historię oraz poszerzać wiedzę o konfliktach wśród naszych rodaków.

Jeśli chcesz do nas dołączyć zapraszamy do działu "Rekrutacja", tam dowiesz się wszystkiego na ten temat, a w dziale "Kontakt" poznasz drogi kontaktu z nami.

Materiały znajdujące się na stronie internetowej oraz działalność Stowarzyszenia Poznańska Grupa Rekonstrukcji Historycznej "WARTA" ma charakter edukacyjno-informacyjny, nie ma na celu propagowania oraz identyfikowania się z jakąkolwiek skrajną ideologią.